Trawertyny

  Naturalny Polerowany Antykowany Fuga + Poler Masa + Poler Żywica + Poler Groszkowany 
Beż  
Czerwony    
Jasny beż  
Noce  
Żółty  

 

OFERUJEMY NASTĘPUJĄCE RODZAJE OBRÓBKI TRAWERTYNÓW:

POLEROWANY – idealnie gładka powierzchnia, najczęściej z efektem lustrzanym, uzależnionym od rodzaju polerowanego kamienia. Zastosowanie zarówno do wnętrz budynków jak i na zewnątrz. Najbardziej popularna forma w Polsce.

ANTYKOWANY – klasyczny, dający efekt powierzchni gładkiej, często z delikatnymi zaoblonymi nierównościami, uzyskuje się efekt matu. Rewelacyjny do elewacji wewnętrznych: holi, salonów, reprezentacyjnych części pomieszczeń, niezwykle elegancki. Po wypełnieniu fugą bardzo atrakcyjny na posadzki podłogowe.

GROSZKOWANY  – sposób powierzchniowej obróbki trawertynu dający efekt powierzchni chropowatej-ostrej, matowej. Zastosowanie: schody, posadzki lub elewacje dekoracyjne.

OFERUJEMY NASTĘPUJĄCE RODZAJE WYPEŁNIENIA TRAWERTYNÓW:

NATURALNY – bez wypełnienia, piękno surowego kamienia

FUGA – wypełnienie trawertynu specjalistyczną szpachlą, najczęściej dobiera się ją pod kolor trawertynu. Następnie kamień jest polerowany lub antykowany. Zastosowanie zarówno do wnętrz budynków jak i na zewnątrz.

MASA - wypełnienie trawertynu lepiszczem matowym najczęściej w kolorze kamienia. Następnie materiał jest  polerowany. Taka obróbka trawertynu pozwala na zastosowanie w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, z powodzeniem w łazienkach.

ŻYWICOWANY - wypełnienie trawertynu specjalnym lepiszczem – żywicą, najczęściej bezbarwną lub matową. Następnie materiał poddawany jest polerowaniu. Taka obróbka trawertynu pozwala na zastosowanie w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, w tym z powodzeniem w łazienkach. Najbardziej poszukiwany rodzaj obróbki trawertynu, bardzo elegancki uwydatniający, szczególnie przy zastosowaniu żywicy bezbarwnej, naturalny charakter kamienia. Idealnie nadaje się zarówno do aranżacji tradycyjnych, stonowanych jak i w połączeniu z innymi materiałami. Zastosowanie wewnątrz budynków.

KOLORYSTYKA TRAWERTYNÓW:

•  BEŻ - obecnie najbardziej popularny! Świetny produkt zarówno w naturalny jak i poler, ale przede wszystkim antykowany i poszukiwany żywicowany (żywica bezbarwna). Szerokie zastosowanie zwłaszcza wewnątrz budynków: elewacje, dekoracje, posadzki, wykończenie łazienek, jak i na zewnętrzne elewacje (poler i antyk).

•  JASNY BEŻ - jasno biało-beżowy lub beżowy z wyrazistymi liniami, których wyrazistość i układ uzależniony jest od sposobu ciecia bloku kamiennego – wertykalnie lub horyzontalnie. 

•  NOCE – kawowo-brązowy trawertyn. Świetny antykowany lub groszkowany np. na ściany lub posadzki, popularny również fugowany z polerm. Szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Ciekawostka – rewelacyjny wygląd przy zastosowaniu na schody.

•  CZERWONY – kamień dekoracyjny czerwony o różnej intensywności barwy. Zastosowanie – wnętrza budynków.

•  ŻÓŁTY – kamień dekoracyjny o barwie złota, lub żółty z wyrazistymi wpływami ciepłych kolorów brązowego, czerwonego. Zastosowanie – wnętrza budynków.